Zabawa i edukacja o kulturze regionalnej w MAZUROLANDII

Opis

MAZUROLANDIA gwarantuje niezapomnianą zabawę dla małych i dużych oraz sporą dawkę wiedzy o regionalnej kulturze Warmii i Mazur.

 

Dla zwiedzających przygotowano:

  • Park Miniatur Warmii i Mazur - wszystkie miniatury są bardzo szczegółowe, a większość z nich przedstawiono w skali 1:25. Dzieci będą zachwycone mogąc oglądać pieczołowicie wykonane makiety, które wyglądają zupełnie jak bardzo realistyczne domki dla lalek. Dorośli będą mieli natomiast okazję zobaczyć najpiękniejsze, ale nie zawsze znane turystom budynki.
  • Stadiony piłkarskie w miniaturze - szczególnie interesujące dla małych kibiców piłki nożnej. Znajduje się tu model Stadionu Narodowego w Warszawie, PGE Areny w Gdańsku, stadiony z Wrocławia i Poznania, a także stadiony i areny z Kijowa, Doniecka, Lwowa czy Charkowa. Wizyta w tym miejscu będzie też ciekawym doświadczeniem edukacyjnym, ze względu na wystawę traktującą o historii polskiej i ukraińskiej piłki nożnej.
  • Park Zabaw - czeka tu aż dziesięć atrakcji, które sprawią najmłodszym prawdziwą radość. Każdy dzieciak pobawi się na zjeżdżalniach, torze przeszkód, basenie z piłeczkami, czy na kolejce safari. Nieco starsze pociechy także nie będą się nudzić - specjalnie dla nich przygotowano eurobungee, ściankę wspinaczkową czy kule wodne.
  • Grodzisko Rycerskie - umożliwia spotkanie się z "żywą" historią. Grodzisko pełne jest eksponatów takich jak kolczuga rycerska, stroje epoki, miecze czy dyby, a przede wszystkim wypełnia je wspaniały, średniowieczny klimat. Istotną rolę w opowiadanych przez Grodzisko historiach pełnią oczywiście Krzyżacy, którzy staną się inspiracją dla niejednego dzieciaka!
  • Strzelnicę Rycerską - tutaj każdy spróbuje swoich sił w strzelaniu z łuku, w towarzystwie mistrza krzyżackiego.
  • Chaty Regionalne - repliki warmińskiej i mazurskiej chaty z XIX wieku, które prezentują charakterystyczny dla danego regionu wystrój, pozwalający ostatecznie odróżnić jeden region od drugiego. Prowadzone są tu także warsztaty plastyczne np. z malowania kafli - zadzwoń i dowiedz się więcej!
  • Polanę Legend - stanowi ona szczególnie ważną atrakcję, ponieważ przekazuje tradycyjne, mało znane polskie legendy. Znacie opowieść "O królu Sielaw", "O pięknej Galindzie i sile żabich oczu" lub o "Piorunowych strzałkach"? Nie? Zapraszamy do MAZUROLANDII, tutaj cała rodzina zagłębi się w świat piękny, polskich i bajkowych opowieści, a to wszystko w otoczeniu przemiłych zwierzątek.
  • Przymierzalnię Mundurów i Strzelnicę Militarna - tutaj każdy może poczuć się jak prawdziwy żołnierz, a zrobione zdjęcie będzie stanowiło świetną pamiątkę z wakacji. W strzelnicy nawet dzieci mogą sprawdzić swoją celność z pomocą replik ASG z okresu II WŚ.

 

W obręb MAZUROLANDII wchodzi także Park Militariów. Więcej szczegółów na stronie internetowej:  www.muzeum.parkmilitariow.pl

 

Dzieci do 2 lat wchodzą do MAZUROLANDII bezpłatnie. Istnieje także możliwość wykupienia biletu rodzinnego (2+2) w cenie 81 zł.

*

Bilet ulgowy w kwocie 16 złotych obejmuje tylko zwiedzanie, natomiast w kwocie 20 zł - korzystanie ze wszystkich atrakcji.

*

Cena biletu normalnego wynosi 23 zł

*

W okresie od 2.10 do 8.04 możliwe jest tylko zwiedzanie Mazurolandii.

POLECAMY

Lokalizacja atrakcji

Ocena i komentarze

Atrakcja Zabawa i edukacja o kulturze regionalnej w MAZUROLANDII nie posiada jeszcze żadnej opinii.
Dodaj opinie i poleć znajomym.

Inne atrakcje tego użytkownika