Warsztaty przyrodniczo - plastyczne (dla grup zorganizowanych)

Opis

EduRodzinka to warsztaty edukacyjne łączące edukację i zabawę. Wszystkie pakiety edukacyjne składają się z dwóch części: pierwsza to skrócona wersja oferty Wycieczka do Parku Rozrywki", a druga to zajęcia pobudzające umysł i zdolności manualne.

Metoda pracy na warsztatach: Rozpoczynamy od pogadanki na temat recyklingu, zapoznanie ze sztuką recyklingu a następnie przygotowanie własnego rękodzieła z surowców wtórnych. 

Zajęcia mają za zadanie rozwijać kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne oraz ekspresję twórczą i plastyczną. Pracujemy nad rozwijaniem umiejętności pracy indywidualnej oraz grupowej oraz odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie.

Na warsztatach mamy do wyboru pięć scenariuszy:

  • Papierowa wiklina - technika arcydzieła artystycznego, polegająca na wykonaniu ozdób i dekoracji ze skręcanych wcześniej rurek papieru. Wykorzystując ogólno dostepny materiał (makulatura) stworzyć można oryginalne i i niezwykle trwałe formy.
  • Technika decupage - własnoręczne wykonanie ozdób i dekoracji. Zajęcia pozwalają pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Jest to jedna z najstarszych metod zdobnictwa polegająca na efektownym zdobieniu przedmiotów poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych i naklejanie ich na wybraną powierzchnię.
  • Masa papierowa - "papiermache" czyli nauka twórczego wykorzystania makulatury. Fantastyczna zabawa formą, papierem i kolorem. Na warsztatach uczestnicy mogą stworzyć własną maskę karnawałową lub piniatę na cukierki.
  • Coś z niczego - zajęcia nastawione na kształtowanie postaw ekologicznych, uczestnicy mają okazję przetworzyć odpady na nowe oryginalne rzeczy.
  • Ekologiczny pokaz mody - warsztaty pozwalają odkryć w sobie dusze projektanta.
  • Papierowe lampy - warsztaty tworzenia ozdobnych, oryginalnych lamp przy wykorzystaniu papieru oraz makulatury.
  • Szkatułka na drobiazgi - jest to ciekawy sposób wykorzystania pudełka po butach, pociętych płyt CD, tasiemek, sznurków i przedmiotów które zalegają w domu do stworzenia jednynej niepowtarzalnej szkatułki.

 

Wszystkie zajęcia zostały skonsultowane z z kadrą pedagogiczną.

 

Pakiety:

  • podstawowy 1 h + warsztaty - 22 zł / uczeń
  • ze śniadankiem 1 h 10 min + warsztaty - 25 zł / uczeń
  • z obiadkiem 1 h 15 min + warsztaty - 31  zł / uczeń 

POLECAMY

Lokalizacja atrakcji

Ocena i komentarze

Atrakcja Warsztaty przyrodniczo - plastyczne (dla grup zorganizowanych) nie posiada jeszcze żadnej opinii.
Dodaj opinie i poleć znajomym.

Inne atrakcje tego użytkownika