Warsztaty edukacyjne "Bezpieczeństwo na drodze" (dla grup zorganizowanych)

Opis

 

Warsztaty edukacyjne "Bezpieczeństwo na drodze i na rowerze" (dla dzieci klas 4). Program warsztatów dostosowany do "Planu pracy z zajęć technicznych dla klas IV"

 

 

Pakiety:

  • Podstawowy 1 h zabawy + 1 h warsztatów - 22 zł / uczeń
  • Ze śniadankiem 1 h 10 min zabawy + 1 h warsztatów - 25 zł / uczeń
  • Z obiadkiem 1 h 15 min zabawy + 1 h warsztatów - 31 zł /

 

Metody pracy:

 

Pogadanka – ukazanie uczniowi szerszego kontekstu powszechnego wykorzystywania roweru, jego oddziaływanie na środowisko, nasze zdrowie, powszechną mobilność, bezpieczeństwo na drogach. Praktyczne sprawdzenie znajomości zasad bezpieczeństwa i pierwszeństwa obowiązujących pieszego i rowerzystę na drodze i przejściach dla rowerów oraz znajomość znaków drogowych za pomocą gry fabularnej - zagadek i logicznych zadań.

Przekazanie treści programowej w atrakcyjnej formie zachęca do aktywnego zdobywania wiedzy o bezpiecznym zachowaniu się w ruchu drogowym dzięki zabawom oraz kreatywnym ćwiczeniom.

 

Cel zajęć:

 

  • Sprawdzenie i utrwalenie znajomości terminów oraz umiejętności stosowania się ucznia do informacji przekazywanych przez znaki drogowe.
  • Zastosowanie zasad bezpieczeństwa na drodze w nauce przez zabawę.
  • Wpleciona w zabawy powtórka wybranych terminów znanych przez ucznia np.: znaki (ostrzegawcze, nakazu, zakazu, informacyjne), piktogram, pobocze, autostrada, rodzaje znaków drogowych oraz znajomości budowy roweru, obowiązkowych elementów wyposażenia roweru, kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

 

POLECAMY

Lokalizacja atrakcji

Ocena i komentarze

Atrakcja Warsztaty edukacyjne "Bezpieczeństwo na drodze" (dla grup zorganizowanych) nie posiada jeszcze żadnej opinii.
Dodaj opinie i poleć znajomym.

Inne atrakcje tego użytkownika