Podróż do Średniowiecznej Osady Górniczej

Opis

Zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej będzie stanowiło dla każdego dziecka wielką atrakcję, która przysłuży się nie tylko wspaniałej zabawie, ale przyswojeniu wielu informacji historycznych.

 

Dzieci będą mogły zobaczyć, jak wyglądały różnego rodzaju urządzenia w czasach, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze wykorzystywać prądu. Pojawią się tu wielkie młyńskie koła, kierat, huta, steporowe kruszarki, które można nie tylko oglądać, ale z pomocą własnej siły wprawić w ruch. Te urządzenia naprawdę ułatwiają podnoszenie niewiarygodnych ciężarów!

Dla odważnych stworzono zagadkowy Labirynt Strachu, który zawiera w sobie wiele przerażających i nietuzinkowych niespodzianek. Wszyscy zwiedzający zobaczą także Chatę Kata, który w średniowieczu pełnił przecież bardzo specjalną rolę. Spotkanie z katem ma poważno - zabawny charakter, dlatego rodzice nie powinni się obawiać zbyt brutalnych opisów czy opowieści.

Wizyta w Osadzie jest także jedyną taką okazją, by przejechać się czołgiem wykonanym według projektów samego Leonarda da Vinci. Dzieci mogą także bawić się na placu zabaw, gdzie znajdują się typowe dla średniowiecza zabawki.

 

Zwiedzanie trwa około 60 minut.

 

Dzieci do 4 orku życia wchodzą na teren Osady bezpłatnie. Istnieje także możliwość wykupienia ulgowego biletu łączącego zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej i Kopalni Złota (www.kopalniazlota.pl). Kosztuje on 22 zł.

 

ZOBACZ TAKŻE: KOPALNIA ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU

POLECAMY

Terminy:

Zapytaj o szczegóły
0 - 3 lat
Zapytaj o cenę
Miejsc: bez ograniczeń
Zapytaj o szczegóły
4 - 18 lat
10 zł / za osobę
Miejsc: bez ograniczeń
Zapytaj o szczegóły
4 - 18 lat
22 zł / za osobę
Miejsc: bez ograniczeń

Lokalizacja atrakcji

Ocena i komentarze

Atrakcja Podróż do Średniowiecznej Osady Górniczej nie posiada jeszcze żadnej opinii.
Dodaj opinie i poleć znajomym.

Inne atrakcje tego użytkownika