Zwiedzanie kopalni złota

Opis

Kopalnia Złota otwarta przez cały rok i jest to miejsce w którym na pewno znajdziecie coś dla siebie. I choć Kopalnię odwiedza co roku ponad dwieście tysięcy osób, będąc tu, ciągle czuć, że gdzieś za zakrętem czekają nieodnalezione skrzynie pełne skarbów, że w niższych poziomach kopalni wciąż kryją się niezbadane dotąd chodniki i niejedne tajemnica czeka na to, by zostać odkryta...

Podziemna Trasa Turystyczna oferuje zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnika Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Wilgotne korytarze i specjalne oświetlenie, budują niesamowity klimat, towarzyszący nam podczas odkrywania kolejnych metrów.

W starej kruszarni skały, wysokim, białym budynku przy bezpłatnym parkingu, swoje miejsce znalazły pokoje zagadek typu escape room. Trzy pokoje, o różnych skalach trudności, są świetną alternatywą na spędzenie czasu z bliskimi, na integrację czy nawet wieczór kawalerski lub panieński. Będąc na ulicy Złotej warto zajrzeć do Łamacz Escape Rooms i oddać się przygodzie!

Na najmłodszych poszukiwaczy czeka natomiast płukanie złota! Każda wypłukana grudka zostaje już w rękach znalazcy, podobnie jak poszukiwanie diamentów na Diamentowym Polu, czy wybijanie złotych monet. Przy okazji warto zwiedzić muzeum minerałów z takimi ciekawostkami jak koprolit, który jest… skamieniałą kupką dinozaura. Tego na pewno nie widzieliście nigdzie indziej!

Polecamy także wizytę w Izbie Pamięci, dzięki której poznacie historię Złotego Stoku oraz górnictwa w tym regionie. Dla dziecka będzie to niesamowite spotkanie z polską kulturą!

ZAPRASZAMY!

Bilet normalny: 19 zł

Bilet ulgowy: 16 zł

 

ZOBACZ TAKŻE: ŚREDNIOWIECZNA OSADA GÓRNICZA

 

 

POLECAMY
Cena od
16
za osobę

Terminy:

Zapytaj o szczegóły
0 - 18 lat
16 zł / za osobę
Miejsc: bez ograniczeń

Lokalizacja atrakcji

Ocena i komentarze

Atrakcja Zwiedzanie kopalni złota nie posiada jeszcze żadnej opinii.
Dodaj opinie i poleć znajomym.