Jura Park Bałtów

Opis

JuraPark (park dinozaurów) znajduje się na obszarze około 3,5 ha. Odwiedzający nas goście mogą zobaczyć ponad 100 modeli dinozaurów i innych stworzeń w ich naturalnej wielkości. Każdy model został wykonany z dużą dbałością o szczegóły, współpracują z nami paleoartyści. 

 

Zwiedzając park poruszamy się według wyznaczonej ścieżki edukacyjnej, która została podzielona na okresy geologiczne. Z umieszczonych tablic uczestnicy dowiedzą się wielu interesujących ciekawostek o ewolucji naszej planety.

 

Zawrócić uwagę należy na odtworzone scenki, które zostały zainscenizowane na podstawie odkryć w Gagatach Sołtykowskich przez G. Gierlińskiego i G. Pieńkowskiego z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Na terenie kamieniołomu zostały odkryte ślady stada 6 zauropodów broniących się przed drapieżnikami. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

 

W Muzeum Jurajskim znajdują się dwie sale, które przepełnione są eksponatami z różnych części świata. Tematyką ekspozycji jest morze mezozoiczne, można obejrzeć szczątki organizmów, które zasiedlały środowisko wodne w czasach panowania dinozaurów.

Dodatkowo możesz przenieść się w świat prehistorycznych gadów zamieszkujących środowisko wodne. W naszym oceanarium staniesz oko w oko z gadami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

Spacerując Żydowskim Jarem możesz obcować z niezmienioną przyrodą, gdzie nie widać śladów działalności człowieka. U wylotu wąwozu znajduję się blok wapienia z naturalnym odlewem stopy kolejnego mięsożernego dinozaura – przedstawiciela celurozaurów, bezpośrednich przodków ptaków.

BILETY MOŻNA KUPIĆ TUTAJ.

POLECAMY

Lokalizacja atrakcji

Ocena i komentarze

Atrakcja Jura Park Bałtów nie posiada jeszcze żadnej opinii.
Dodaj opinie i poleć znajomym.

Inne atrakcje tego użytkownika