Projektowanie 3D AUTODESK. Kurs podstawowy

Opis

Zapraszamy na 6 spotkań z projektowaniem 3D!


Poziom Podstawowy.

 

W czasie kursu uczestnicy poznają głównie program 123d Design - program do projektowania 3D. Będą mogli zaprojektować swój własny przedmiot (może to być np. stojak na telefon, stojak na kaktusy, samolot, kubek, pojemnik na ołówki), który zostaną wycięte w kartonie na ploterze.

Dzieci nauczą się projektowania przedmiotów użytkowych.
Stworzą projekt taki, jak np. stojak na tablet, schowek na słuchawki.
Zaprojektowany przedmiot przeniosą do rzeczywistości.
Dowiedzą się, jak działają drukarki 3D oraz ploter.
Wymyślą m.in. podwodne maszyny i wehikuły.
Stworzą własną grę, elementy do niej i reguły.
Zaprojektują układy scalone i grające pianino.
Na zajęcia dzieci przychodzą z własnymi laptopami.


Program warsztatów:

 

  • WARSZTAT NR 1., 12.03.2017 PROJEKTANT TO TY!

Nauka programu 123d Design. Za pomocą prezentacji omówimy wszystkie programy pakietu 123d Autodesk, na których będziemy pracować. Zastanowimy się też, na czym polega projektowanie i jak wykorzystywane jest w codziennym życiu. Nauka podstawowych funkcji programu 123d Design. Zaprojektujemy dom, lampę, kubek. Zobaczymy, jakie przedmioty otaczają nas w sali i będziemy je projektowali od nowa.

 

  • WARSZTAT NR 2., 19.03.2017

Pionki, kostka, gramy! Projektujemy grę, kontynuujemy 123d Design, 123d Make. Kontynuujemy projektowanie w 3d, wymyślimy grę i zaprojektujemy jej elementy: pionki, kostki, budynki, drzewa itd. Poznamy program 123d Make, który pozwala projekt 3D rozłożyć na poszczególne elementy dwuwymiarowe, z których następnie możemy złożyć przedmiot ( może on być wycięty np. z kartonu).

 

  • WARSZTAT NR 3., 26.03.2017

Najlepszy projekt na świecie, od projektu do stworzenia przedmiotu.

 Przygotowujemy i wybierzemy projekt, który wytniemy i złożymy w obiekt trójwymiarowy. Chodzić będzie o stworzenie przedmiotu o prostej formie, który może służyć np. jako stojak na tablet, pudełko na długopisy, schowek na słuchawki itp., to już zależy od kreatywności każdego uczestnika zajęć.

 

  • WARSZTAT NR 4., 2.04.2017

Kiedy żarówka może pęknąć i czy królik może mieć głowę gęsi?

Program Circuits pozwala zaprojektować obwody scalone, wykorzystywane w wielu przedmiotach (kalkulatory, piloty, telefony, mixery DJ itd.) Projektujemy obwody scalone, sprawimy że żarówka zaświeci, zaprojektujemy w programie grające pianino. Poznamy też program Meshmixer, w którym poprzerabiamy znane przedmioty, zwierzęta na coś zupełnie nowego.

 

  • WARSZTAT Nr 5., 9.04.2017

Lego w kosmosie. Na czym polega fenomen klocków Lego? Zaprojektujemy ludzika Lego oraz stworzymy wokół niego kosmiczną przestrzeń. Lego vs Minionki? Zaprojektujemy Minionka w programie Tinkercad.

 

  • WARSZTAT NR 6. 23.04.2017

Składamy nasz projekt!

 

*6 zajęć - kurs podstawowy projektowania 3D

Lokalizacja atrakcji

Ocena i komentarze

Atrakcja Projektowanie 3D AUTODESK. Kurs podstawowy nie posiada jeszcze żadnej opinii.
Dodaj opinie i poleć znajomym.

Inne atrakcje tego użytkownika