profilowe

CoRobić: Kim jesteś? Opowiedz krótko o sobie.

Hubert Chmielewski: Nazywam się Hubert Chmielewski. Mam 25 lat, urodziłem się w Białej Podlaskiej, a na co dzień mieszkam w Warszawie, gdzie ukończyłem studia magisterskie, kierunek Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od małego dziecka miałem do czynienia ze sportem, grałem zawodowo w piłkę ręczną. Obecnie fascynuję się wszelkimi nowinkami związanymi z aktywnością ruchową. Hobbystycznie trenuję taniec uliczny o nazwie popping.

 CoRobić: Skąd wziął się pomysł na Archery Games?

Hubert Chmielewski: Od jakiegoś czasu zajmuję się promowaniem innowacyjnego sportu o nazwie YOU.FO. W zeszłym roku natrafiłem w sieci na filmik sportu Archery Tag. Pomyślałem, że to rewelacyjna sprawa i doskonała alternatywa dla paintballa. Biorąc pod uwagę potencjał tej gry, stwierdziłem, że musimy koniecznie zrobić coś takiego w Polsce, tylko trochę bardziej to „podrasować”.

 CoRobić: W jaki sposób podrasować?

Hubert Chmielewski: Przede wszystkim poszerzamy ilość scenariuszy. Dodajemy ciekawe zadania jakie należy wykonać. Czasem dodajemy kilka zasad, a w niektórych sytuacjach niektóre zasady odpuszczamy. Dodajemy również przybory takie jak sztuczna bomba, piankowe miecze oraz inne przybory z naszych pozostałych sportów, w celu urozmaicenia poszczególnych scenariuszy. Dzięki tej różnorodności posiadamy bardzo szeroki wachlarz gier dla osób w każdym wieku.

1

CoRobić: Ok, rozumiem. A co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Hubert Chmielewski: Mnóstwo rzeczy. Wspaniałym uczuciem jest utrzymywać się z prowadzenia zajęć, w których sam bym chętnie uczestniczył. Daje to ogromną motywację do rozwijania tego pomysłu oraz ogrom przyjemności z tworzenia gier dla uczestników. Widok zadowolonych twarzy po naszych grach daje miłą świadomość, że robimy po prostu coś fajnego i robimy to dobrze.

CoRobić: Dlaczego gra skierowana jest także do dzieci? Co maluch może zyskać uczestnicząc w grze?

Hubert Chmielewski: Chcielibyśmy odciągnąć dzieci od wirtualnego świata gier komputerowych. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju strzelanki komputerowe. My dajemy możliwość poczucia się jak w takiej grze komputerowej, tylko w świecie rzeczywistym. Dzieci mogą przenieść się do świata walk łuczników, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa. Nie dość, że aktywnie spędzą czas ćwicząc przy tym niemal wszystkie partie mięśniowe i doskonaląc koordynacje wzrokowo-ruchową, to na dodatek rozwiną twórcze myślenie oraz umiejętności społeczne współpracując w grupie.

CoRobić: Jakie się główne zasady bezpieczeństwa? Pytamy by uspokoić wszystkich niezdecydowanych rodziców.

Hubert Chmielewski: Obowiązek gry w maskach ochronnych. Zakaz kontaktu fizycznego pomiędzy uczestnikami gry. W przypadku odpadnięcia jednej z pianek na strzale to takie strzały nie biorą już udziału w grze. Oczywiście Strzała ma aż 3 warstwy pianki więc teoretycznie nawet po odpadnięciu jednej warstwy można nią grać aczkolwiek uważamy, że nie jest to konieczne. Strzał mamy pod dostatkiem więc nie ma takiej potrzeby  (śmiech).

2

 CoRobić: Jak zachęciłbyś rodziców do skorzystania z dzieckiem z Twojej oferty?

Hubert Chmielewski: Mógłbym tutaj wymieniać same superlatywy odnoście Archery Games.. Gra jest skierowana do każdego powyżej 8 roku życia, a przy tym zupełnie bezpieczna. Rozwija twórcze myślenie, uczy współpracy i zachęca do aktywności ruchowej. Jest doskonałą alternatywą dla komputera. Nie wymaga specjalnych kombinezonów , nie brudzi, i tak dalej… Nie chcemy nikogo na siłę przekonywać do uczestnictwa w naszych grach. Myślę, że w pierwszej kolejności poleciłbym przejrzenie galerii na naszej stronie internetowej, gdzie regularnie zamieszczamy zdjęcia z zabaw z maluchami. Pokazują one, że dzieci świetnie się bawią, oraz że gry są zupełnie bezpieczne. Następnie zaprosiłbym do śledzenia naszych wydarzeń na facebooku, gdyż dosyć często organizujemy darmowe dni otwarte lub pół-darmowe gry.

CoRobić: Co macie takiego do zaoferowania, co wyróżnia Was na tle innych, podobnych firm?

Hubert Chmielewski: Jesteśmy jedyną firmą w Polsce promującą innowacyjne formy aktywności ruchowej. Jeżeli chodzi o Archery Games, to mamy do zaoferowania największą i najbardziej różnorodną listę scenariuszy gier dla osób w każdym wieku. Dodajemy do nich elementy lub przybory z innych naszych sportów...

3

CoRobić: Jakie to są przybory?

Hubert Chmielewski: Obecnie wykorzystujemy przybory w postaci specjalnych krążków z naszego innego sportu o nazwie YOU.FO oraz miękkie piłki do gry w Taspony. Czasem dodajemy też piłki do bubble football. Dzięki temu wiemy właśnie, że robimy coś czego nie robi nikt inny. Z pewnością wyróżniamy się kreatywnością, profesjonalizmem oraz poczuciem humoru (polecam przejrzeć nasz funpage na facebooku). Możemy prowadzić zajęcia w 3 językach, a gry organizujemy niemal wszędzie: od sali konferencyjnej, po gry w śniegu lub w wodzie. Na dodatek, niedługo wprowadzimy nowy sprzęt do grania przeznaczony głównie dla dzieci w wieku od 5 lat w górę. Obecnie, nie jest on dostępny w Europie.

CoRobić: Jaka była najbardziej nietypowa sytuacja, w jakiej znalazłeś się podczas prowadzenia Archery Games?

Hubert Chmielewski: Kiedyś zdarzyło się, że gościliśmy grupę dziewczyn, które były kandydatkami w wyborach miss AWF Warszawa. Stwierdziły, że nie będą grać w maskach, ponieważ źle wyjdą na zdjęciach. Jednym z częstszych zadań w naszej pracy jest zrzucanie strzał z drzew za pomocą patyków i tak dalej…

4

CoRobić: Twoja ulubiona zabawa z dzieciństwa? 🙂

Hubert Chmielewski: Poza jeżdżeniem na nartach, rzucaniem piłką i pływaniem, bardzo lubiłem grę w chowanego 🙂

***

Bardzo dziękujemy za wywiad i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Archery Games oraz śledzenia wydarzeń na fanpage’u! Zimą także wiele się tam dzieje – mnóstwo zabawy i doświadczeń czeka na Was w Warszawie 🙂 Nie dajcie się prosić i nie czekajcie do lata, już dzisiaj odciągnijcie swoje dziecko od komputera. Gwarantujemy, że jak już raz zagracie, to nie będziecie mogli się doczekać kolejnego razu!

Gry ze scenariuszem na corobic.pl

Zobacz więcej na corobic.pl