Rodzice zawsze starają się wybrać jak najlepsze zajęcia rozwojowe dla swojej pociechy. I nie ma w tym nic dziwnego!

Każdemu zależy, aby zapewnić dziecku jak najlepszy start w dorosłe życie. Zajęć mamy całkiem sporo, od baletu począwszy, a skończywszy na warsztatach teatralnych.

Warsztaty teatralne wydają się być dość ciekawą alternatywą. Przede wszystkim sam udział w zajęciach zapewnia dziecku sporo dobrej zabawy, ale oprócz zabawy niesie również wiele innych korzyści.

„Teatr jest dyscypliną sztuki przygotowującą widza do pracy intelektualnej, a z drugiej strony pobudza pewne cechy, takie jak ciekawość, zdolność do analizy, poczucie względności. Zachęca do badania świata, poszukiwania prób wyjaśnienia, głębszego zrozumienia. Jednocześnie teatr ukazuje los człowieka, co jest ważnym elementem humanizującym i bardzo ważnym elementem edukacji” (A. Hausbrat)

 

Co, takiego dają dziecku warsztaty teatralne?

boy-1379427_960_720

To przede wszystkim:

  • rozwijanie pewności siebie, wyobraźni oraz wiedzy,
  • nauka wyrażania emocji oraz rozwój umiejętności interpersonalnych i inteligencji emocjonalnej,
  • trening spostrzegawczości,
  • pomoc w rozładowaniu emocji,
  • szansa dla dzieci nieśmiałych, które w trakcie zabawy bardzo często zapominają o nieśmiałości.
  • dla dzieci hałaśliwych to szansa na wyciszenie i nauka panowania nas sobą,
  • nauka wyrażania myśli oraz zwiększenie zasobu słownictwa,
  • kształtowanie charakteru i osobowości,
  • rozwijanie możliwości muzycznych, plastycznych, ruchowych i słownych.

makeup-1909386_960_720

Oczywiście warsztaty teatralne podobnie jak każde zajęcia dedykowane dla dzieci podzielone są w taki sposób, aby ich stopień trudności był adekwatny do wieku oraz umiejętności uczestników. Jest to niezwykle istotne, gdyż na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje zupełnie innych bodźców, aby prawidłowo się rozwijać.

Dlatego zajęcia dla dzieci najmłodszych w wieku 1-3 lata skupiaj się głównie na nauce poprzez zabawę.

Starsze dzieci natomiast uczestniczą w zajęcia skupiających się typowo na aktorstwie. Ten rodzaj zajęć może być doskonałym wprowadzeniem w świat teatru i być może rozbudzi nowe zainteresowania i pasje u Twojego dziecka.

ystad-1578911_960_720

Programy takich zajęć głównie bazują na jednym założeniu – uczą odgrywania scenek.

Pobocznie przyczyniają się do rozwijania inwencji twórczej oraz do rozwoju kreatywności. Dziecko biorąc udział w zajęciach poszerza również wiedzę o teatrze, poznaje nowe słownictwo oraz różne formy ekspresji.

Wspominamy o zajęciach teatralnych, gdyż uważamy, że są one wielką skarbnica umiejętności i mogą mocno wpłynąć na rozwój dziecka – na korzyść oczywiście!

Dlatego rodzice jeżeli macie jakieś dylematy co do zajęć. Wybierzcie teatr! Naszym zdaniem jeden z lepszych wyborów. Zajęcia znajdziecie tutaj!

Źródło: www.dziecirosna.pl

Warsztaty teatralne dla dzieci!