Cały czas powtarzamy i przypominamy jak istotny jest zrównoważony rozwój dziecka. Należy zbilansować aktywność fizyczną z działaniami twórczymi rozwijającymi małą motorykę dziecka.

Dzisiaj przybliżmy trochę warsztaty ceramiczne. Uważamy, że jest to ciekawa alternatywa zajęć plastycznych dla Waszego dziecka.

child-3089906_960_720 (1)

Glina – dlaczego jest taka interesująca?

Przede wszystkim jest to naturalny i plastyczny materiał, którym dzieci bez obaw mogą się bawić . Nie trzeba się martwić o uczulenia oraz alergie. Może na pierwszy rzut oka glina nie prezentuje się zachęcająco, jesteśmy jednak przekonani, że po chwili jej ugniatania i odkrycia przez dziecko wszystkich możliwości plastycznych zyska sympatię malucha. Szczególnie, kiedy okaże się jak wiele wspaniałych przedmiotów można wykonać za jej pomocą.

hands-1284033_960_720

Jak glina, to warsztaty ceramiczne…

Dlaczego naszym zdaniem, są to zajęcia godne polecenia? Przede wszystkim stanowią doskonały sposób na spożytkowanie nadmiaru nagromadzonej energii, której dziecku nigdy nie brakuję. Dodatkowo wyciszają, uczą skupienia i umożliwiają doskonalenie umiejętności koncentracji

Nie wystarczy?

Sama praca z gliną, czyli ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie wspaniale przyczynia się do rozwoju małej motoryki. Co procentuje, ponieważ przygotowuje dłonie dziecka np. do nauki pisania. Praca z gliną jest niezwykle cennym doświadczeniem sensorycznym, doskonale wpływa na układ nerwowy i jego pracę. To są korzyści jakie płyną z punktu widzenia rozwoju fizycznego, jest jeszcze drugi aspekt na który warto zwrócić uwagę…

…doświadczenie twórcze.

Warsztaty ceramiczne doskonale rozwijają wyobraźnię dziecka i ekspresję plastyczną. Dzieci w trakcie zajęć, do pracy wykorzystują sporo narzędzi oraz przedmiotów, które pomagają w powstawaniu dzieła oraz w jego przyozdabianiu. Duża liczba możliwości uczy jak zastosować nowe, przedmioty w swoim małym dziele sztuki.

doll-2870221_960_720

Podsumowując…

Każdy etap pracy nad ceramicznym dziełem, przyczynia się do rozwoju manualnego oraz twórczego. Dodatkowo dostarcza wiele satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, podbudowuje wiarę w siebie i swoje umiejętności.

Zajęcia zorganizowane uczą również projektowania, planowania kolejnych działań oraz pokazują jak cierpliwie współpracować w grupie.

Cóż więcej można dodać…

Zaglądajcie na naszą stronę, tam znajdziecie propozycję zajęć ceramicznych.

Zapraszamy CoRobic.pl